זוגיות > ייעוץ זוגי במרכז

אם הנישואים שלכם במשבר ואתם מחפשים ייעוץ זוגי במרכז, אפרת מבל היא פיתרון מצויין עבורכם. לאפרת ניסיון רב שנים בטיפול בזוגות נשואים וקיבלה אף מטופלים שאינם מאזור המרכז.
ברור שלמעשה אין הבדל בטיפול בין מרכז הארץ לבין אזורים אחרים - הטיפול הוא אותו טיפול והבעיות בזוגיות גם הן אותן בעיות.

ייעוץ זוגי –  למי זה מתאים?

שיעור הגירושין בישראל הוא מהגבוהים בעולם. הלחצים הכלכליים במדינתנו הינם רבים והם הולכים וגוברים, עידן האינדיבידואליזם נמצא בשיאו והפיתויים לבגוד או סתם לחשוב כיצד חיינו יכולים היו להיות הינם גדולים מתמיד עם התפתחותם של אמצעי המדיה השונים. מה גורם לנו להיכנס למשבר בזוגיות וכיצד אם בכלל ניתן לצאת ממנו? על כל אלה ועוד ננסה להשיב במאמר הזה. חשוב להבין כי ייעוץ זוגי מתאים לכל מי שרוצה לצאת מהמשבר.

מהן הסיבות בגינן נצטרך ייעוץ זוגי?

סיבות היכולות להוביל זוג לתקופה של משבר הינן שונות ומגוונות כאשר כל זוגיות מהווה דוגמא ייחודית ושונה למערכת יחסים בין שני בני זוג ועל כן לא תמיד ניתן לקבוע בקלות מהם הגורמים שהובילו למשבר. עם זאת ישנם כמה גורמים הידועים כקרקע פורה להתפתחות של משברים. לא תמיד ניתן להימנע ממשברים אלו גם אם יודעים עליהם מראש. אך החדשות הטובות הן שכמעט תמיד יש מה לעשות כדי לצמצם את הנזקים שלהם ולהתגבר על הקושי.

  1. משבר הילד הראשון – לפני הילד הראשון הזוגיות הינה בהרבה מקרים בבחינת חלום שאינו נגמר. לך יש אותו, לך יש אותה ויחד אתם מסוגלים להתמודד עם כל מה שהעולם משליך עליכם. התחושה היא של עוצמה רבה, של הליכה משותפת אל עבר אותם יעדים וכי שום דבר אינו יכול להכניע אתכם. אתם משלימים זה את זו. כאשר מגיע הילד הראשון נוצרת טלטלה עמוקה בזוגיות. המשוואה משתנה וכעת אינכם שני אינדיבידואלים הבוחרים מחדש כל יום להיות ביחד כי אם יחידה זוגית הפועלת למען הגורם החדש בקשר – התינוק. חילוקי דעות בנוגע לאופן גידול הילד הרצוי, התערבות ההורים, העייפות הכללית, התחושה של אחד מבני הזוג כי האחר אינו תורם חלק שווה במשימה הגדולה שהוטלה עליכם ואף לחצים כלכליים חדשים הנובעים מעלויות גידול תינוק בארץ, כל אלה מצטרפים יחד בהרכב כזה או אחר לכדי עומס נפשי כבד שיכול בקלות להוביל למשבר בזוגיות.
  2. משבר 7 השנים – משבר זה יכול להופיע אחרי 5 שנים או להתעכב גם אחרי 7 שנים. זה לא עקרוני. משבר זה מופיע בנקודה שבה אחד מבני הזוג חש כי הוא נמצא בתחילתה של דרך שאת סופה הוא אינו מסוגל לראות מהמקום שבו הוא נמצא. הדרך הזו היא למעשה שגרת החיים של כולנו. חיים למען הילדים, למען המשכנתא והחופש האינדיבידואלי שאליו היינו רגילים איננו זמין כבעבר. זוהי הקרקע שעל גביה צצות שאלות פנימיות כגון: "האם אני מאושר?" "האם טוב לי בחיי?", "האם הבחירות שלי היו טובות?" זהו הזמן ללבות מחדש את אש הקשר הזוגי באמצעות חופשה ללא הילדים או אפילו חופשה של בן הזוג הנמצא במצוקה לבד כך שיחוש מחדש כאינדיבידואל בעל ערך ובחירה וימנע מתחושת הכליאות שבה הוא שבוי.
  3. בגידה – משבר זה שונה מהמשברים שתוארו קודם. משבר זה מופיע לאחר הצבתה של עובדה שאותה לא ניתן לשנות – אחד מבני הזוג בגד באחר. נוצרת כאן תחושה מאוד קשה אצל שני בני הזוג משום שבן הזוג הנבגד חש תחושה של ערך עצמי ירוד, ועלול גם לסבול מדימוי עצמי נמוך, עלבון צורב ואף רצון לנקום. גם בן הזוג הבוגד יכול פתאום להבין את גודל טעותו ולחוש אשמה כבדה בגין תוצאות מעשיו. לא תמיד ניתן לגשר על פערים אלה אך תופתעו לדעת כי בהרבה מקרים דווקא כן אפשר וזהו בהחלט מקרה שבו ייעוץ זוגי יכול לתרום הרבה.

אפרת היא יועצת זוגית בעלת היסטוריה ארוכה של טיפולים מוצלחים במשברים בזוגיות. ממוקמת באזור המרכז וזמינה לענות על כל שאלה. צרו קשר לקבלת פרטים נוספים.

ליצירת קשר עם אפרת מבל: