זוגיות > מהי זוגיות טובה

השאלה מהי זוגיות טובה וכיצד להגיע אליה היא אחת השאלות אשר מטרידות כל אחד ואחת מאיתנו. כל אדם בין אם הוא מודה בכך או לא נולד עם צורך בסיסי לקשר לחום ולקרבה. אם במהלך הילדות קשר זה מתמלא על ידי ההורים ובני המשפחה הרי ככל שהאדם מתבגר והולך מתעצבת אצלו הכמיהה לנפש קרובה אשר איתה יוכל לבנות את עולמו הפנימי והרגשי ואשר תלווה אותו במהלך חייו. קשר זה אינו ניתן למימוש רק במסגרת של זוגיות טובה ובריאה ורק היא יכולה למלא את הצורך העמוק הזה בנפש האדם.

על מנת להגיע לזוגיות טובה נדרשת מאדם בגרות נפשית ועבודה על עצמו, על מידותיו והתנהלותו. רבות מהבעיות בזוגיות הם בעצם בעיות של האדם בעצמו אשר יחסי האנוש שלו לוקים בחסר ותכונות אלו רק מועצמות ומוגדלות על ידי הזוגיות. דברים שעם חבר או מכר לא קרוב במיוחד ניתן לעבור עליהם לסדר היום או פשוט להתעלם מהם או להסתיר אותם, בזוגיות פשוט אי אפשר להסתדר איתם ומכאן המקור לכל הבעיות שאנו שומעים עליהם.

אם נסכם בצורה גסה קצת את התכונה העיקרית שאותה האדם צריך לסגל לעצמו על מנת להגיע לזוגיות טובה אפשר לומר בצורה די ברורה שזוהי בעצם היכולת לצאת מעצמו ולהרגיש את הזולת.

מערכת זוגית טובה היא מערכת של שני אנשים אשר חושבים אחד על השני, רגישים לצרכים של בן זוגם ומעניקים לו אותם ביד רחבה ובלב חפץ. מכיוון שיכולת זו סותרת את הנטייה הטבעית של האדם לאגואיזם ולחשוב רק על עצמו, הזוגיות מהווה הרבה פעמים אתגר לאנשים אשר צריכים לסגל בעצמם תכונות שלא הורגלו עליהם בחיי הרווקות.

ההתחשבות והנתינה שהם אבני היסוד של התא המשפחתי הן תכונות שניתן לפתח אותם בעזרת עבודה והשקעה נכונה. לעיתים אנשים אינם מודעים מספיק לתכונותיהם וטיפול זוגי נכון אשר יעצים מצד אחד את היתרונות הרבים של הזוגיות אשר אנו כל כך זקוקים להם ומצד שני ייצור מודעות להקשבה ודפוסי נתינה בריאים ונכונים יוכל לעזור לבנות זוגיות טובה ומאושרת לאורך שנים.

מבל אפרת היא מטפלת זוגית ופסיכותרפיסטית מקצועית בעלת ניסיון עשיר של למעלה מ-30 שנה בהם היא ליוותה זוגות רבים ועזרה להם לכונן תא משפחתי יציב ומאושר. מבל תשמח לעזור לכם לשפר את הזוגיות שלכם ולהביא אושר לחייכם.

ליצירת קשר 09-9504992/052-2529515 או מלאו את הטופס למטה.

ליצירת קשר עם אפרת מבל: