זוגיות > סדנא לזוגיות

האביר כבר לא על סוס לבן

 אצל רבים מאיתנו הקשר הזוגי מתחיל בצורה של התאהבות, ניצוצות באוויר, רוח והרבה צלצולים. הבחורה נראית לבחור כנסיכה המושלמת והבחור נראה כאביר על הסוס הלבן שבא להרכיב אותה על סוסו אל האופק.

 

כאשר אנחנו מתאהבים אנו מאמינים שמצאנו אדם מושלם, אנו רואים את החיים במלוא צבעם, אומרים הכל אחד לשני, מגבלות וקשיים נמסים מיד, אנו סקסיים, חכמים, מצחיקים, נותנים ומעניקים יותר, ואף מגיעים להחלטה שלא ניתן לחיות ללא אהובינו. סוף סוף מרגישים בטוחים  ונראה כאילו הכל משתנה לטובה. אבל - לאחר זמן מה דברים מתחילים להשתנות, ולאט לאט הקשר מתחיל להידרדר. זה נראה כאילו מסך האשליה הורם, ולפתע בן זוגנו נראה אחרת ממה שחשבנו תחילה. אפילו תכונות שהערצנו מקודם עכשיו לוחצות ומפריעות. פצעים ישנים נפתחים כאשר אנו נוכחים לדעת שבן זוגנו לא יכול, או לא רוצה לאהוב ולטפל בנו כפי שאנו  זקוקים.

 החלום מתנפץ!!!

ההתפכחות הופכת לכעס ופחד נוראי שלא נזכה יותר לאהבה וביטחון. ההרגשה השולטת היא שבן זוגנו כבר לא רוצה להעניק את מה שאנו רוצים, ואז אנו משנים דרכי פעולה, מנסים לשנותו ולתפעלו לאכפתיות כלפינו ע"י כעס, אשמה, ביקורת, בכי והשפלה. ככה אנו חושבים שנגרום לו לאהוב אותנו ואולם התוצאה הפוכה. מכאן הדרך רק מובילה למאבקי כח.

 האמת היא שבן זוגנו אינו מיומן לתת לנו את האהבה לה אנו זקוקים. מכיון שאיננו מבינים בדיוק מה קורה, אנו נדהמים כאשר האמת הנוראית יוצאת לאור. כל תגובותינו מחמירות עוד יותר את המצב הקשה. אנו מחפשים בבן זוגנו את המרכיבים החסרים בנו עצמנו: למשל, אם אנו קמצנים נחפש מישהו נדיב, אם אנו בעלי מזג סוער נמשך למישהו קר ורציונאלי. את הזעם שאנו מדכאים פנימה במרוצת הילדות אנו משליכים על בן זוגנו. כאשר הרגשות שלנו הולכים ומתעוררים אנו מבקרים את בן זוגנו על היותו יותר מדי נדיב או יותר מדי רציונלי.

במצב זה הזוגיות מגיעה לכדי גסיסה וזקוקה לטיפול נמרץ: סדנה לזוגיות.

המצב דורש למידת כלים אפקטיביים להתמודדות בכדי לחלץ את הזוג ממאבק הכוחות ולהוביל אותם בדרך לאהבת אמת. כיצד ניתן לעשות זאת? ע"י עצוב מחדש של מערכת היחסים והשלמת העיניינים הלא סגורים מילדותינו.     

 במילים אחרות להפוך דפוסים פתולוגיים לא מודעים למודעים.

קיים צורך למצוא אסטרטגיות שיאפשרו לחוש אהבה ודאגה אחד לשני וסיפוק הצרכים האישיים ההדדיים. דרך כך ישתנו אמונות והתנהגויות לא מתאימות.

הבסיס העיקרי לכל מה שתעשו הוא הרצון והפתיחות לשנוי. שינוי אינו קורה בקלות ודורש אומץ רב וסבלנות, אבל בסופה של הדרך השינוי משתלם. 

אם את או אתה מרגישים שהזוגיות שלכם גוססת ואתם זקוקים לשינוי - צרו קשר עוד היום עם אפרת מבל כדי לקבל פרטים על סדנא שהיא יכולה להעביר לכם. סדנא לזוגיות תיתן לכם את הכלים להתמודד עם המשבר בו אתם נמצאים.

ליצירת קשר עם אפרת מבל: