טיפול נפשי פסיכותרפי > טיפול פסיכותרפי

מאז ומעולם הייתה משמעות הקשר בין הנפש והגוף לוטה בערפל. אם בטיפולים פיזיים של מחלות שונות ניתן לבצע אבחנה ברורה יחסית לאחר מספר בדיקות וצילומים. אבחנה כזו אשר גם מתקבלת על דעתו של המטופל באמון מלא וללא תהיות וספקות. הנה בכל מה שקשור לטיפול פסיכותרפי נראה על פניו כאילו מדובר בתחום רוחני ומיסטי משהו אשר רבו גם רבו בו הדעות הרפואיות והאסכולות השונות. קשה לאדם לקבל אבחנה בהירה על נגעי הנפש שלו עצמו ולהפנים אותם בעוד שכל דעה שתאמר בנושא נתונה לפירושים שונים ולהתייחסות שונה ואינדיווידואלית.

לפי האמור לעיל היינו חושבים אולי שבאמת אין צורך להשקיע כל כך בטיפול פסיכותרפי ויש לפנות לאפיקים אחרים אולם ההפך הוא הנכון. הסיבה, טיפול פסיכותרפי הוא כה עמוק שברירי ועדין נובעת דווקא מחשיבותו הרבה. ככל שמדע הרפואה מתפתח יותר ויותר מתבררת העובדה שהגוף והנפש קשורים יחדיו בקשר איתן והדדי המשפיע על כל תחומי החיים. רבים מאיתנו החווים חוסר סיפוק או הצלחה באחד מתחומי החיים, קריירה, זוגיות , חינוך ילדים וכו' יודעים בסתר ליבם כי הסיבה לכך לא נעוצה רק בכישוריהם המקצועיים והטכניים או בסביבה בה הם מתגוררים ועובדים, אלו הם רק סימפטומים האמת היא שכל תוצאה בעולם החיצוני נובעת מכוחות הנפש הפנימיים של האדם ורק טיפול שורש אשר יודע לזהות את הבעיות. להתייחס אליהם בכבוד ובאמפטיה ולהתחיל תהליך של ריפוי יכול להביא לידי שינוי ממשי והתקדמות.

ישנם שני תנאים עיקריים להצלחתו של טיפול נפשי: האחד הינו נכונותו של המטופל להקשיב, להפנים ולבצע עבודה והתקדמות בחייו, והשני הוא אישיותו ומומחיותו של המטפל. פסיכותרפיסט או פסיכותרפיסטית טובים הם כאלו אשר יוכלו מצד אחד ליצור מערכת של אמון הזדהות וקרבה עם המטופל ומצד שני ידעו לכוון אותו ולהעמיד אותו בפני תובנות חדשות ואמיתיות אשר יצרו את השינוי המיוחל ויניעו את תהליך הצמיחה והריפוי.

מטפל טוב הינו יקר המציאות. דרושה מידה רבה של רגישות ניסיון וכשרון להתבונן לעומקה של נפש האדם הנמצא מולך ולעזור לו למצוא את המפתח להצלחה ולבניית חיים מלאים ומאושרים.

מבל אפרת הינה פסיכותרפיסטית מומחית עם למעלה מ-30 שנות ניסיון עשיר. מבל ביצעה פרוייקטים רבים בתחום בריאות הנפש והיא מטפלת בנושאים כמו ייעוץ זוגי, טיפול פסיכותרפי, טיפול בדיכאונות, הדרכת הורים ועוד.

מבל תשמח לעזור גם לכם.

ליצירת קשר עם אפרת מבל: