חיפוש
  • מבל אפרת

זוגיות - איך להציל את הנישואים

נישואים הם לא עסק פשוט. כולנו מגיעים לנישואין עם ציפיות ומשאלות רבות, מה שהופך את הזוגיות למורכבת ומאתגרת. ידוע לנו שלעתים בני זוג נכנסים למשברים שקשה לצאת מהם והסיבות לכך הן רבות ומכוונות כגון לחצים כלכליים, בעיות משפחתיות, דרישות חיצוניות ואילו לידת ילד שהיא לכאורה מאורע שמח.

הכנתי לחכם רשימה של טיפים שיכולים לעזור למנוע סכסוכים מיותרים:

1. אל תיקחו כל מה שבן הזוג אומר באופן אישי

במריבות או במצבי לחץ אנשים אומרים דברים שלא באמת התכוונו אליהם. הכי קל להינעל על המילה הקשה והכואבת אבל זה מאוד לא יעיל. תחשבו על התמונה המלאה, תזכרו את היתרונות הרבים של הזוגיות ובכך תוכלו לשחרר ולסלוח, כי אחרת זה יישאר תלוי ועומד עד המשבר הבא.  כשתירגעו דברו על הנושא בנועם, כי לעתים אנו מחזיקים דברים בבטן לאורך זמן ואז ברגע אחד הכל יוצא במרוכז ולעתים ללא שליטה.

2. השתלטו על עצמכם

אינכם יכולים (או צריכים) לשלוט בהתנהגותו של בן הזוג שלכם. הוא והוא בלבד אחראי באופן ישיר לתוצאות מעשיו. עם זאת אתם יכולים  (וצריכים) לשלוט בהתנהגותכם. לכן חשבו לפני שאתם מדברים שמרו על רגיעה ככל שניתן.

3. קחו זמן לבד

אינכם חייבים להחליט כאן ועכשיו גם אם בן הזוג מתעקש על כך. הסבירו לו שאתם זקוקים לזמן כדי לחשוב ואפשרו גם לו את הזמן לחשוב בשקט על רצונותיו וכוונותיו.

4. קבלו באהבה אנשים הרוצים לתמוך בכם

זוהי שעתכם הקשה. רבים מאיתנו מנסים להסתיר זאת אך זוהי התנהגות לא נכונה. דווקא בזמנים כאלה חשוב שתדברו עם חברים וקרובי משפחה ותיעזרו בהם. כדי לקבל מראה להתנהגותכם ולמחשבותיכם.

5. עשו כל מה שאתם יכולים כדי להציל את הקשר

הביעו את אהבתכם, היזכרו והזכירו את הזמנים הטובים ואף הציעו לצאת לחופשה יחד כדי ללבן את הדברים בשקט. טיפול זוגי הוא אופציה מצוינת.

6. העשירו את עולמכם בפעילויות חדשות

אלו יכולות לחשוף אתכם לחוויות חדשות ולהוציא מכם משהו חדש שבן זוגכם עוד לא ראה.

7. שמרו על מצב  רוח חיובי 

הכי קל זה להתייאש אך כשאנו מתייאשים אנו משדרים לסביבה ולבן זוגנו כי אנחנו לא מאמינים בכוחו של הקשר. זכרו כי הייתם מאושרים פעם יחד ורוב הסיכויים הם שתוכלו להיות מאושרים יחד שוב.

8. להפסיק לראות את הבן זוג כמושיע החייב לספק כל צרכינו, אלא כבן  אדם פגוע הנאבק להתמודד עם חולשותיו שלו.

9. חשוב שכל אחד מבני זוג  יבטא  את רצונותיו וצרכיו ללא צפייה שבן הזוג ינחש מהם.

10. למדו להתייחס לרצונו של בן הזוג באותה המידה בה אתם מתייחסים לרצונות שלכם.

11. למדו לקבל את התכונות השליליות של עצמכם ולקחת עליהן אחריות.

12. החיים הזוגיים אינם קו שטוח כי אם רצף של עליות ומורדות.

זה טבעי לחוש ירידות במהלך הקשר הזוגי. עודדו את בן זוגכם להסתכל על הקשר באופן רחב הכולל גם תקופות טובות וגם תקופות קשות יותר. זה יכול לעזור לו להיכנס לפרופורציה.

13. קחו נשימה עמוקה

מרבית הבעיות הזוגיות אינן נפתרות ביום או יומיים – זהו תהליך ארוך שפעמים רבות מצליח, ועליכם ללכת בדרך הזו אם ברצונכם להציל את הנישואים.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

איך אפשר לדעת אם אתם מתמודדים עם אכילה רגשית?

אם אתם ניגשים שוב ושוב למקרר לחפש אוכל גם כשאתם לא באמת רעבים – זו אכילה רגשית. אם שוב ניגשתם למקרר כי אתם עצובים או מוטרדים – זו אכילה רגשית. אכילה רגשית הינה אכילה כתוצאה ממצב רוח או אירוע מסוים אשר

האתגרים הפסיכולוגים של הגיל השלישי

אין זה סוד כי תוחלת החיים הולכת ומתארכת בעיקר בעולם המערבי בו מערכת הבריאות מתקדמת ומשקיעה רבות בנושא זה , השאלה הנשאלת הינה מה רצוי לעשות בכדי לשפר גם את איכות החיים . בגיל השלישי נכללים קבוצות אנשים

פוחדים מאינטימיות?

מהי אינטימיות? ההגדרה הינה סובייקטיבית מכיוון שהיא משתנה מאדם לאדם, אבל באופן כללי אפשר לומר שאינטימיות הינה תחושת ביטחון המאפשרת לאדם להיות " אני האמיתי " מול השני בעיקר ברובד הרגשי. הפחד מאינטימיות

Mabel-Logo-final.png
weboutique-logo-final.png