top of page
חיפוש

איך לשפר את התשוקה בזוגיות ?


האמון הינו גורם חיוני וחשוב ביותר בכדי לחזק את התשוקה מאחר והאמון מאפשר אינטימיות .


אסתר פרל מומחית עולמית בנושא, טוענת שחשוב לעורר את האינטליגנציה הארוטית וכך ליצור את הקשר המיני המיוחל . לעיתים נוצר קונפליקט בנושא , זאת מאחר ומצד אחד מצפים שהקשר הזוגי יעניק לנו ביטחון , יציבות , נוחות ומאידך המשאלה המינית מרמזת על חופש , התרגשות , הרפתקה וחוסר ודאות .


בדרך כלל אפשר לשמוע משפטים כמו " הקשר שלנו טוב , יש אהבה ביננו אבל המין הפך למשעמם ולא סדיר " , בצורה פרדוקסלית אנו מתאמצים ליצור קשר זוגי עם בסיס רחב בכדי להיות קרובים רגשית , אבל גם רוצים לספק את המשאלות המניות ולחוות תשוקה במפגש עם הבן זוג , זה שילוב מורכב הדורש השקעה , דמיון ועבודה משותפת .


המלצות לשיפור התשוקה בזוגיות :

1) יש לתת לדמיון לעוף . המין עשוי להפוך לשגרתי אם לא משקיעים בו , צריך לפתח את הנושא במחשבה בכדי שניתן יהיה לממשו , זוגות רבים משקיעים זמן רב בגידול ילדים ועבודה ומזניחים את הנושא המיני . רק העובדה שחושבים עליו ומתכננים אותו ומדברים עליו כמו למשל להתחלק בפנטזיות הדדיות או לקרוא ספרות על הנושא כבר תורמים מאוד לחזק את העונג .

2) להשקיע בלהרגיש טוב. לעיתים הביקורת הקשה ביותר שלנו היא כלפי עצמנו. קשה לעורר משיכה כאשר לא מרגישים בנוח עם עצמנו ולכן חשוב לחזק את התכונות העוזרות לנו להרגיש בטוחים יותר .

3) להשתמש בגורם ההפתעה , להפתיע את השני בכדי שיחד תצאו מהשגרה כי השיגרה הינה אויב ראשי לתשוקה .

4) לשפר את התקשורת הזוגית בכדי שנושאי מין יהיו פתוחים , ברורים וגלויים , לשם כך חיוני ליצור דיבור מחבק וסובלני .

5) לקבוע עם בן הזוג זמן איכות , ללא מסכים וללא הפרעות .

6) לתכנן מפגשים אינטימיים . בתחילת הקשר הכל היה ספונטני וזורם בקלות , אבל בשלב מסוים של הזוגיות דרוש תכנון ומאמץ הדדי . חשוב לא לתת לשגרה לדחות את הביחד שלכם וכך לפתח אינטימיות רגשית וגם מינית.

7) יש לזכור כי במין אין חוקים והגבולות היחידים קיימים רק בראש. כל מה שמתאים לשני בני הזוג מקובל ואפשרי כשהמטרה הינה להנות , לצחוק , להשתולל , לממש פנטזיות , לשחק ולחדש .


לסיכום אל תוותרו על התשוקה!

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ילדים מנתקים קשר עם הוריהם- למה זה קורה? מה אפשר לעשות?

אשר שומעים שילדים נתקו קשר עם ההורים, עולה מיד השאלה למה זה קורה ? מניסיוני אין תשובה חד משמעית לכך. יתכן שהדבר נובע מקונפליקטים שלא עובדו או מהתעללות או מתפיסות עולם ואידאולוגיות שונות וכן יתכן שהיה

חלומות בזמן מלחמה

"נכנסתי לסופר לקניות בגלל שמועות שלמחרת  יהיה מסוכן להסתובב. בסופר היו חסרים פריטים רבים ואת אמרת לי ( אני המטפלת ) לנסות לרדת למרתף  ושם יתכן ותמצאי את כל מה שהיה חסר. היה חושך ומפחיד אבל מצאתי שם מס

תשישות רגשית- מהי ואיך מתמודדים איתה?

בימים קשים כמו אלו שאנו חווים היום ומאז 7 אוקטובר, אנשים מרגישים תחושת תשישות אשר נראית כתחושה של תשישות לאומית . ברצוני להגדיר מה זאת תשישות , מה הסימפטומים ודרכי ההתמודדות . תשישות רגשית הינה תחושה

Comments


bottom of page